Последни новини
Home / Законът / ЦИК обяви кои са 240-те депутати поименно (допълнена плюс списък)

ЦИК обяви кои са 240-те депутати поименно (допълнена плюс списък)

Defakto.bg

С решение днес Централната избирателна комисия обяви имената на 240-те депутати в 44-о Народно събрание.

Снощи изтече срокът за депозиране на откази от избраните. Знаеше се, че десетима са заявили, че няма да влязат в парламента. Техният брой е нараснал на 15, стана ясно по обяд.

Най-много са отказалите се от ДПС. Кметът на Кърджали – Хасан Азис, водач на листата в града, остава на поста си. Да запази мястото си в европарламента е избрала Искра Михайлова, втора в листата в Пазарджик. Четирима от „Воля“ са депозирали отказ, от БСП го е направила само Пенка Кутева, избрана от листата във Велико Търново заради съвпадението 10/10.

След като ЦИК съобщи окончателния състав на новия парламент президентът Румен Радев ще издаде указ за насрочване на първото му заседание. По неофициални данни първото заседание може да е на 26 април.

По обяд ЦИК излезе с решение, с което обяви имената на депутатите, влизащи в 44-о НС от районите, от които са се отказали техни колеги – общо 12 на брой.

Така Бойко Борисов избира да влезе в парламента от Пловдив, Цветан Цветанов – от Търново, Делян Пеевски – от Благоевград, Стефан Данаилов – от 24 МИР в София. А сред имената на 12-те, обявени за избрани от ЦИК, са бившият вътрешен министър Румяна Бъчварова (ГЕРБ), Александър Паунов (коалиция БСП за България) и други.

Ето пълният списък на избраните, обявени от ЦИК

Първи изборен район – Благоевградски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Александър Димитров Манолев
2 Стефан Апостолов Апостолов
3 Георги Запрев Динев
4 Даниела Владимирова Савеклиева
5 Александър Иванов Мацурев
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Тома Николов Томов
2 Богдан Емилов Боцев
3 Николай Кръстев Бошкилов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Атанас Славчев Стоянов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Делян Славчев Пеевски
2 Елхан Мехмедов Кълков

 

 

Втори изборен район – Бургаски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Ивелина Веселинова Василева
2 Ася Атанасова Пеева
3 Диана Димова Саватева
4 Димитър Бойчев Петров
5 Диана Иванова Йорданова
6 Жечо Дончев Станков
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Петър Георгиев Кънев
2 Димитър Стоянов Стоянов
3 Николай Асенов Тишев
4 Тодор Байчев Байчев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Христиан Радев Митев
2 Йордан Апостолов Апостолов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Камен Костов Костадинов
2 Ангел Илиев Исаев

 

 

Трети изборен район – Варненски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Лиляна Павлова Николова
2 Таня Тодорова Петрова
3 Павел Алексеев Христов
4 Красен Кирилов Кралев
5 Стоян Христов Пасев
6 Нели Рускова Петрова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Димов Иванов
2 Анелия Димитрова Клисарова
3 Георги Димитров Андреев
4 Александър Димитров Паунов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валентин Кирилов Касабов
2 Николай Веселинов Александров
Движение за права и свободи – ДПС
1 Ерджан Себайтин Ебатин
ВОЛЯ
1 Симеон Георгиев Найденов
2 Андон Димов Дончев

 

 

Четвърти изборен район – Великотърновски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Цветан Генчев Цветанов
2 Клавдия Георгиева Григорова-Ганчева
3 Станислава Красимирова Стоянова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Весела Николаева Лечева
2 Явор Руменов Божанков
3 Валентин Георгиев Ламбев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Милен Василев Михов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Симеон Христов Симеонов

 

 

Пети изборен район – Видински
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Владимир Цветанов Тошев
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Филип Стефанов Попов
2 Цветан Борисов Топчиев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Росен Живков Иванов

 

 

Шести изборен район – Врачански
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Петя Цветанова Аврамова
2 Красен Георгиев Кръстев
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Киров Генов
2 Николай Георгиев Иванов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Красимир Илиев Богданов
ВОЛЯ
1 Слави Дичев Нецов

 

 

Седми изборен район – Габровски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Томислав Пейков Дончев
2 Николай Цветанов Сираков
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Кирил Николаев Добрев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Борис Вангелов Борисов

 

 

Осми изборен район – Добрички
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Пламен Иванов Манушев
2 Живко Иванов Мартинов
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Красимир Христов Янков
2 Даниел Петков Йорданов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Йордан Илиев Йорданов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Хасан Ахмед Адемов

 

 

Девети изборен район – Кърджалийски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Цвета Вълчева Караянчева
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Александър Тихомиров Симов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Мустафа Сали Карадайъ
2 Адлен Шукри Шевкед
3 Ерол Осман Мехмед

 

 

Десети изборен район – Кюстендилски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Кирил Боянов Калфин
2 Ивайло Любенов Константинов
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Валери Мирчев Жаблянов
2 Иван Тодоров Ибришимов

 

 

Единадесети изборен район – Ловешки
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Николай Нанков Нанков
2 Иван Николов Миховски
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Милко Недялков Недялков
2 Валентина Александрова Найденова
Движение за права и свободи – ДПС
1 Джейхан Хасанов Ибрямов

 

 

Дванадесети изборен район – Монтана
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Дилян Станимиров Димитров
2 Ирена Методиева Димова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Атанас Петров Костадинов
2 Илиян Ангелов Тимчев
Движение за права и свободи – ДПС
1 Димитър Иванов Аврамов

 

 

Тринадесети изборен район – Пазарджишки
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Екатерина Спасова Гечева-Захариева
2 Димитър Иванов Гечев
3 Даниела Димитрова Малешкова
4 Десислава Ангелова Тодорова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Славчо Георгиев Велков
2 Йордан Стоянов Младенов
3 Надя Спасова Клисурска-Жекова
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Станислав Тодоров Станилов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Сергей Манушов Кичиков

 

 

Четиринадесети изборен район – Пернишки
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Красимир Любомиров Велчев
2 Александър Петров Александров
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Станислав Иванов Владимиров
2 Любомир Бойков Бонев

 

 

Петнадесети изборен район – Плевенски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Ивайло Ангелов Московски
2 Владислав Тошков Николов
3 Пламен Тачев Петров
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Васил Миланов Антонов
2 Стефан Иванов Бурджев
3 Чавдар Йорданов Велинов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Красимир Дончев Каракачанов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Велислава Иванова Кръстева
ВОЛЯ
1 Полина Цветославова Цанкова-Христова

 

 

Шестнадесети изборен район – Пловдив
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Бойко Методиев Борисов
2 Спас Георгиев Гърневски
3 Менда Кирилова Стоянова
4 Вежди Летиф Рашидов
5 Атанас Иванов Ташков
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иво Ангелов Христов
2 Георги Йорданов Йорданов
3 Теодора Атанасова Халачева
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Славчо Стоев Атанасов
2 Александър Маиров Сиди
ВОЛЯ
1 Нина Пейчева Миткова

 

 

Седемнадесети изборен район – Пловдивски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Константин Веселинов Попов
2 Запрян Василев Янков
3 Младен Николов Шишков
4 Христо Грудев Грудев
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Георги Ченков Търновалийски
2 Манол Трифонов Генов
3 Димитър Величков Георгиев
4 Веска Маринова Ненчева
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Борис Янков Ячев
Движение за права и свободи – ДПС
1 Джевдет Ибрям Чакъров
ВОЛЯ
1 Дора Стоянова Христова

 

 

Осемнадесети изборен район – Разградски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Десислава Вълчева Атанасова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Денчо Стоянов Бояджиев
Движение за права и свободи – ДПС
1 Ахмед Реджебов Ахмедов
2 Ихсан Халил Хаккъ

 

 

Деветнадесети изборен район – Русенски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Пламен Дулчев Нунев
2 Светлана Ангелова Найденова
3 Андриан Иванов Райков
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Крум Костадинов Зарков
2 Георги Георгиев Стоилов
3 Пенчо Пламенов Милков
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Искрен Василев Веселинов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Бюрхан Илиязов Абазов

 

 

Двадесети изборен район – Силистренски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Алтимир Емилов Адамов
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Стоян Михайлов Мирчев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Александър Николаев Сабанов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Рамадан Байрам Аталай
Двадесет и първи изборен район – Сливенски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Десислава Жекова Танева
2 Галя Енева Захариева
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Таско Михайлов Ерменков
2 Кольо Йорданов Милев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Петър Христов Петров
ВОЛЯ
1 Гергана Желязкова Стефанова

 

 

Двадесет и втори изборен район – Смолянски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Даниела Анастасова Дариткова – Проданова
2 Недялко Живков Славов
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Дора Илиева Янкова
Движение за права и свободи – ДПС
1 Хайри Реджебов Садъков

 

 

Двадесет и трети изборен район – София
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Димитър Борисов Главчев
2 Александър Руменов Ненков
3 Милена Цветанова Дамянова
4 Данаил Димитров Кирилов
5 Теодора Радкова Георгиева
6 Валентин Алексиев Николов
7 Александър Койчев Иванов
8 Мария Йорданова Илиева
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Жельо Иванов Бойчев
2 Христо Танчев Проданов
3 Георги Георгиев Михайлов
4 Румен Василев Гечев
5 Ирена Тодорова Анастасова
6 Румен Николов Георгиев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Валери Симеонов Симеонов
ВОЛЯ
1                Боряна Любенова Георгиева

 

 

Двадесет и четвърти изборен район – София
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Владислав Иванов Горанов
2 Борислав Иванов Борисов
3 Георги Евдокиев Марков
4 Джема Маринова Грозданова
5 Тома Любомиров Биков
6 Валентин Иванов Радев
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Стефан Ламбов Данаилов
2 Георги Страхилов Свиленски
3 Димитър Иванов Данчев
4 Нона Кръстева Йотова
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Юлиан Кръстев Ангелов
ВОЛЯ
1 Пламен Трифонов Христов

 

 

Двадесет и пети изборен район – София
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Христо Георгиев Гаджев
2 Станислав Стоянов Иванов
3 Лъчезар Богомилов Иванов
4 Антон Динев Тодоров
5 Снежана Георгиева Дукова
6 Румяна Генчева Бъчварова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Корнелия Петрова Нинова
2 Николай Иванов Цонков
3 Михаил Ивайлов Христов
4 Антон Константинов Кутев
5 Петър Бойков Витанов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Десислав Славов Чуколов
2 Георги Колев Колев
ВОЛЯ
1 Веселин Найденов Марешки

 

 

Двадесет и шести изборен район – Софийски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Николина Панайотова Ангелкова
2 Валентин Мирчов Милушев
3 Васил Цветков Цветков
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Ивайлов Ченчев
2 Радослав Любчов Стойчев
3 Лало Георгиев Кирилов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Явор Божилов Нотев
ВОЛЯ
1 Албена Владимирова Найденова

 

 

Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Емил Маринов Христов
2 Борис Петков Кърчев
3 Маноил Минчев Манев
4 Радостин Радославов Танев
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Драгомир Велков Стойнев
2 Донка Димова Симеонова
3 Георги Янчев Гьоков
4 Спас Янев Панчев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Маргарита Николаева Николова
Движение за права и свободи – ДПС
1 Халил Реджепов Летифов
ВОЛЯ
1 Кръстина Николова Таскова

 

 

Двадесет и осми изборен район – Търговищки
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Теменужка Петрова Петкова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова
Движение за права и свободи – ДПС
1 Имрен Исметова Мехмедова
2                       Танер Мехмед Али

 

Двадесет и девети изборен район – Хасковски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Делян Александров Добрев
2 Станислав Насков Дечев
3 Евгения Даниелова Ангелова
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Елена Николова Йончева
2 Никола Илиев Динков
3 Виолета Русева Желева
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Павел Димитров Шопов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Йордан Кирилов Цонев

 

 

Тридесети изборен район – Шуменски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Румен Петров Генов
2 Димитър Крумов Александров
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Иван Валентинов Иванов
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Емил Димитров Симеонов
Движение за права и свободи – ДПС
1 Нигяр Сахлим Джафер
2 Хамид Бари Хамид

 

 

Тридесет и първи изборен район – Ямболски
№ по ред Име, презиме и фамилия
ПП ГЕРБ
1 Юлиян Михайлов Папашимов
БСП за БЪЛГАРИЯ
1 Кристиан Иванов Вигенин
2 Николай Димитров Пенев
ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО
1 Волен Николов Сидеров

About De Fakto

Проверете също

Европейска федерация на журналистите: Властите в България да спрат да се прицелват в медиите заради избора на нов главен прокурор

България ще избере нов главен прокурор тази есен и поредица от изявления на публични служители …

Бойко Борисов назначи Марияна Николова за председател на Съвета по киберсигурността

Министър-председателя Бойко Борисов е определил вицепремиера по икономическата и демографската политика Марияна Николова за  председател …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.