Последни новини
Home / Законът / ВКС окончателно реши: Няма афера „Батко и братко“

ВКС окончателно реши: Няма афера „Батко и братко“

Defakto.bg

Шумната афера „Батко и братко“ окончателно приключи в съда. Последната инстанция – Върховният касационен съд потвърди: бившият шеф на Пътното Веселин Георгиев не е извършил длъжностни престъпления и е невинен по повдигнатите му обвинения. Решението на Татяна Кънчева, Жанина Начева и Красимира Медарова е окончателно.

Бившият шеф на пътния фонд Веселин Георгиев бе даден на съд заради сключени осем договора с фирми на братята му Бойко и Емил Георгиеви за над 38 млн.лв през 2006-2007 г.

Скандалът, прочул се като „Батко и братко“ гръмна през 2008 г., а Еврокомисията спря финансиране за милиони по програмите ИСПА и ФАР.

Три съдебни инстанции подред обаче бяха единодушни – Веселин Георгиев не е престъпил закона и не е нарушавал служебните си задължения. Основният аргумент за оправдаването му се свежда до факта, че изпълнителният директор на Пътния фонд, какъвто е бил Георгиев, не е имал отношение към процедурите за възлагане на обществени поръчки, класиране на кандидатите и сключването на договори с тях. Това е било в правомощията на областните пътни директори.

Така след осем години гръмкият скандал приключи безславно. Афера „Батко и братко“ не е имало.

Пълният текст на решението на ВКС – тук

About De Fakto

Проверете също

Министър Янкулов: Никой ангажиран с правосъдието не бива да е безучастен към незаконното и неморално управление на ПРБ

Отправя покана до юристи да изготвят критерии за ключовите постове в правосъдието Предложението ми за …

Атанас Чобанов, BIRD: Ако Кьовеши се намеси, Пеевски и Сарафов стават обвиняеми за най-различни престъпления

Теодора Георгиева е  заведена при Петьо Еврото от  Емилия Русинова, която в момента е шеф …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.