Последни новини
Home / Законът / Прокуратурата нареди временно укрепване на тютюневите складове

Прокуратурата нареди временно укрепване на тютюневите складове

Defakto.bg

Прокуратурата е разпоредила спешно да се укрепят изгорелите тютюневи складове в Пловдив, съобщиха оттам. Целта е да се предотврати по-нататъшното разрушаване на сградите и да няма инциденти.

Ето пълното съобщение:

„На 25 август 2016 г., след приключване на огледите по разследването, Окръжна прокуратура – Пловдив уведоми за това обстоятелство Община – Пловдив и Главна дирекция „Инспекторат по опазване на културното наследство” към Министерство на културата, като разпореди незабавно осъществяване на правомощията им по чл.72, ал.3 от Закона за културното наследство за аварийно временно укрепване на изгорелите сгради за предотвратяване на разрушаването им и премахване на опасността от инциденти.

В 7-дневен срок прокуратурата следва да бъде уведомена за предприетите мерки.“

При посещение в Пловдив след пожара министърът на културата Вежди Рашидов и кметът Иван Тотев обещаха складовете, които са паметник на културата, да бъдат възстановени.

Междувременно бездомникът Любомир Данчев бе обвинен за палежа на сградите, а съдът го остави в ареста. Защитата му обяви, че Данчев е „необходимият грешник“.

 

About De Fakto

Проверете също

Димитър Марков: Нов пик на корупцията в България и пълна неспособност за успешен край на делата срещу високите етажи на властта

Корупционният натиск и корупционното участие в България са достигнали най-високите си стойности за последните 27 …

Правна комисия: Прокурорското задържането до 72 часа ще се обжалва на две инстанции, от ВАдвС – против (допълнена)

 Представител на Висшия адвокатски съвет се обяви срещу  съдебния контрол на прокурорското задържане Комисията по …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.