Последни новини
Home / Законът / Не е имало бомба пред Института по криминология в Брюксел

Не е имало бомба пред Института по криминология в Брюксел

Defakto.bg

Съобщенията за избухнала бомба пред Института по криминология в Брюксел вероятно са неверни, по-вероятно е да става дума за палеж на една от лабораториите, съобщи прокуратурата на Брюксел, цитирана от Асошиейтед прес, предаде БТА.
„Едва ли е тероризъм. Криминална проява е. Не мога да потвърдя наличието на бомба“, е обявила  говорителката на прокуратурата.
Държавната телевизия Ер Те Бе Еф и други медии съобщиха по-рано, че кола е разбила през изминалата нощ охранителна преграда и е последвала експлозия, която нанесла сериозни щети на сградата, но няма пострадали.
Следователите съобщиха, че заподозрените подпалвачи са опожарили лаборатория за анализ на проби от ДНК, които се събират от местопрестъпления.
Вероятно целта е била унищожаване на доказателства, каза говорителката на прокуратурата.
Според нея е възможно чутата експлозия да е била причинена от запалени лабораторни материали.

About De Fakto

Проверете също

Особено мнение: Защо разпоредбата за отнемане на лиценз по Закона за частната охранителна дейност нарушава Конституцията

Конституционинят съд отхвърли искането на 3-членен състав на ВАС  за съд за установяване на противоконституционност …

Антон Славчев спечели конкурс за прокурор в СГП, Дани Каназирева – извън списъка на печелившите

 Класирането на кандидатите в конкурса за първоначално назначаване и заемане на 10 длъжности „прокурор“ в …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

one + 3 =

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.