Последни новини
Home / Законът / Най-големият административен съд в страната чества 10-годишен юбилей

Най-големият административен съд в страната чества 10-годишен юбилей

Defakto.bg

На 15 февруари 2017 г. се навършват 10 години от създаването на Административен съд София – град (АССГ) – най-големият първоинстанционен административен съд в България. Юбилеят ще бъде отбелязан на тази дата от 11.00 часа в зала „Тържествена“ на Съдебната палата на бул.“Витоша“ № 2, съобщиха от съда.

На събитието ще присъстват 68-те съдии и ръководителите на служби от АССГ. Поканени са членовете на ВСС, министърът на правосъдието, конституционните съдии,административни ръководители на съдилища и прокуратури,председателите  на 27-те административни съдилища в страната, висши магистрати и други гости. Фотоизложба щепроследи историята на АССГ.

При създаването на АССГ за негов първи председател бе избран Лозан Панов. В момента начело на съда е Радостин Радков.

About De Fakto

Проверете също

Съдът присъди обезщетение от 100 000 евро на Явор Златанов, ограбен от крадливите питомци на „Осемте джуджета“

Явор Златанов осъди прокуратурата на първа инстанция за обезщетение в размер на 100 000 евро …

Парламентарните партии и коалиции представиха номинациите за членове на ЦИК, на 12 юни е изслушването им

Парламентарните партии и коалиции представиха номинациите си за членове на Централната избирателна комисия (ЦИК) пред …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.