Последни новини
Home / Законът / Тръгва приемът на документи за върховните прокуратури и НСлС

Тръгва приемът на документи за върховните прокуратури и НСлС

Defakto.bg

От 06.03.2018 г. (вторник), започва прием на документи  по обявените конкурси за двете върховни прокуратури и за националното следствие.

Става дума за три длъжности във Върховната касационна прокуратура, пет длъжности във Върховната административна прокуратура и пет длъжности в Националната следствена служба. Конкурситте бяха обявени от прокурорската колегия на ВСС на 21 февруари.

В 14-дневен срок от датата на обнародване на конкурсите в Държавен вестник (бр. 19/02.03.2018 г.) до 16.03.2018 г. включително, кандидатите могат лично или чрез писмено упълномощен техен представител да подадат документи за участие в администрацията на ВСС, гр. София, ул. „Екзарх Йосиф“ № 12, съобщават от Висшия съдебен съвет.

И още: „Необходимите за попълване образци, утвърдени с Наредба № 1 за конкурсите за магистрати и за избор на административни ръководители в органите на съдебната власт, са публикувани на интернет сайта на ВСС в раздел Важно/Конкурсни процедури/Правила и образци на заявления. Повече информация за конкурсите може да намерите в съответния раздел на сайта на ВСС“.

About De Fakto

Проверете също

Омбудсманът Ковачева с инструкция как хората да си потърсят правата за липсата на ток и повреда на уреди

 Във връзка с многобройните запитвания на граждани от цялата страна, пострадали от липсата на ток …

Делото за касиране на изборите за кмет на София – отложено, следващият тур през януари догодина

Състав на АССГ отложи заседание по делото, заведено от кандидата за кмет на столицата  Ваня …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

6 − three =

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.