Терасата определено си струва парите, тъй като е в нова сграда и е доста по-луксозна от обикновен остъклен балкон. Вижда се, че постройката е със солиден покрив и е напълно пригодена за целогодишно обитаване.
Достъп до терасата имат три апартамента на първия етаж на сградата на ул. Нишава 4 в кв. Хиподрума. Един от тях е собственост на Антон Славчев, а другият е на половинката му в живота Зорница Атанасова Тодорова. Третото жилище се води “ателие” и е закупено от брата на Антон Славчев – Светослав, който също се е включил в купуването на терасата.
Цената на апартамента на Антон Славчев е очевидно под всякакви пазарни стойности, тъй като той е платил за 62,6 кв/м. и три гаража (17,13 и 13 кв.м.) само 29 251 лв. В декларацията му те са описани по следния начин: апартаментът “18 639 лв. и приращение” и гаражите “10 610 и приращение”.
Зорница пък е платила 20 140 лв. за 64 кв.м. Така средната цена на жилищата им се оформя около 150-160 евро на кв.м, а на гаражите по 100 евро на квадрат. По същото време в Хиподрума са изповядвани сделки на цени от близо 1000 евро на кв.м., показва статистиката за средни цени на продажбите в сайт за недвижими имоти.
Братът на Славчев е дал доста повече – 97 946 лв. за ателие от 80 кв.м. или 620 евро на кв.м.
Биволъ не разполага с нотариалния акт на този етап и не може да се види кой каква идеална част от терасата е купил, но така или иначе тя се ползва от целокупното семейство на Антон Славчев и декларираните 38 000 лв. не съответстват на стойността на имота.
Милиони от обществени поръчки в семейството
Дамата до Антон Славчев – Зорница Тодорова, е била за няколко месеца през 2011 г. собственик на фирмата “ЮНИВЪРСЪЛ КОНСУЛТИНГ И КО ЕООД”. Както съобщи телевизия Евроком, през годините тази фирма е участвала в обществени поръчки за над 23 млн. лв.
Фирмата “Юни Проджект” ЕООД на нейния брат Христо Тодоров също печели доста обществените поръчки.Зетят на заместник-главния борец с корупцията е успял да се включи в проект с държавно финансиране за над 5 милиона, като най-големите му клиенти са Община Враца и Община Радомир и община Несебър за проектиране на водни цикли.
*Източници: „Биволъ“, 19min.bg