Един главен прокурор не може да се справи с всички проблеми в страната. Но той трябва да има адекватно виждане и да си изпълни задачите, които е поставил в концепцията си“. Това заяви пред БНР в предаването „Преди всички“ съдия Нели Куцкова по повод концепцията на кандидата за главен прокурор Иван Гешев.
„Против съм да се правят фронтове, когато става дума за правосъдие“, подчерта Куцкова.
„Иван Гешев е много активен, известен на широката публика, правеше впечатление заради резките си изказвания. Той предизвика много мощен отпор“, така Куцкова си обясни последвалата всестранна подкрепа от прокуратурите в страната за номинацията на Гешев.
По повод специалната поддръжка, обявена в четвъртък от ръководителя на СДВР Георги Хаджиев за прокурор Гешев, като достоен за поста главен прокурор, съдия Куцкова отговори с актуален въпрос: “Аз си задавам въпрос, ако СДВР или ДАНС бяха излезли с критична позиция срещу него, тогава нямаше ли да скочи ВСС и да каже – на вас каква ви е работата да се бъркате“.
Впрочем, от СДВР не са първите от полицейските редици, организирано казали “да” на единствения кандидат. Първа в масовата подкрепа бе областната дирекция на МВР-Пазарджик.