
„Генерал Дяков е изключително стойностен професионалист и човек. Получи много добро предложение за работа след толкова много години в системата за сигурност. Нямам право да го задържа“. Това е коментирал пред журналисти в Гълъбово държавният глава Румен Радев, в отговор на въпрос каква е истината за напускането на началника на НСО ген. Данчо Дяков и за възникналото напрежение между институциите. Президентът бе в Гълъбово по случай тържественото отбелязване на 50-годишнината на града.
„Необяснимо и недопустимо обаче е нахвърлянето на премиера на президентската институция без повод и с измислени доводи. Притеснително за всички ни е, че премиерът очевидно губи самообладание“, посочва още Румен Радев.
Решаването на тежките проблеми, пред които е изправена най-бедната държава в ЕС, изисква силно лидерство и реални действия, а не самохвалство и скалъпени интриги с цел бягство от отговорност, смята президентът.
В отговор на въпрос за изнесената информация за силното замърсяване на въздуха в град Гълъбово президентът заяви, че това системно обгазяване означава или че държавата е слаба и не може да изпълни контролните си функции, или зависимост от частни корпоративни интереси.