Последни новини
Home / Законът / Кадровиците обявиха конкурс за нов главен секретар на ВСС

Кадровиците обявиха конкурс за нов главен секретар на ВСС

Defakto.bg

Висшият съдебен съвет обяви конкурс за нов главен секретар на институцията. По предложение на представляващия ВСС Боян Магдалинчев кадровиците утвърдиха и актуализирана длъжностна характеристика за поста, съобразена с новия Правилник на съвета.

Конкретика не бе обявена на заседанието. Но промяната в правилника по отношение на администрацията е основно структурна.

Конкурсът тръгва след оставката на доскорошния главен секретар Силвия Илиева, която заемаше поста само една година. В момента длъжността се изпълнява от шефа на правната дирекция на ВСС Николай Найденов.

Изискванията към главния секретар, който ръководи работата на администрацията на съдебния съвет, са да е магистър по „Право“ с минимум 8 години професионален стаж. Той получава 80 % от основната заплата на върховен съдия.

След публикуване на обявата на конкурса ще започне приемът на документи, после трябва да представят концепции. Кандидатите ще се отсяват от специална комисия на ВСС, а допуснатите ще се явяват на събеседване с нея. Изборът на главен секретар се прави от Пленума на съдебния съвет.

About De Fakto

Проверете също

Председателят на ВАдвС Ивайло Дерменджиев e отличен за „Адвокат на годината“ за отстоявана независимост на адвокатурата

Посвещавам тази награда на адвокатите, които в последните няколко години устояват на опитите за опитомяване …

Кой е компетентният орган да определи временно изпълняващ функциите главен прокурор?*

Иван Брегов,  Институт за пазарна икономика* На 21 януари се навършва една година от влизането …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.