Последни новини
Home / Законът / За шофиране след употреба на алкохол е образувано бързо производство срещу съдебния администратор на Окръжната прокуратура в Търговище

За шофиране след употреба на алкохол е образувано бързо производство срещу съдебния администратор на Окръжната прокуратура в Търговище

Defakto.bg

 

Районната прокуратура в Търговище е образувала бързо производство за шофиране след употреба на алкохол против съдебния администратор на Окръжната прокуратура в Търговище, съобщава държавното обвинение.

Във вторник след 17 часа  43-годишният И.М. е бил спрян за проверка от служители на ОД на МВР в Търговище. Тестван бил с дрегер, който отчел наличие на 2,96 промила алкохол. Веднага е било образувано бързо производство за извършено престъпление по член 343б, ал. 1 от НК.

Шофирането на моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта  над 1,2 промила, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода от 1 до 3 години и глоба от 200 до 1000 лева.

Служителят на Окръжната прокуратура ще бъде освободен от работа, съобщава прокуратурата.

На брифинг окръжният прокурор на Окръжната прокуратура в Търговище Диляна Стоянова,  заяви, че прокуратурата е била и ще бъде непримирима към случаи като този.

 

About De Fakto

Проверете също

ДПС – Доган оспорва отказа на съда да заличи Делян Пеевски като член и председател на партията

На 12 февруари е постъпила жалба срещу решението на Софийския градски съд, с което се …

Апелативният съд в Белград е освободил Никола Николов – Паскал под домашен арест

Апелативният съд в Белград е освободил Никола Николов – Паскал под домашен арест по здравословни …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.