Последни новини
Home / Законът / Прокурорите Емилия Русинова и Галя Маринова вече са зам.- шефове на Софийска апелативна прокуратура

Прокурорите Емилия Русинова и Галя Маринова вече са зам.- шефове на Софийска апелативна прокуратура

Defakto.bg
Емилия Русинова
Галя Маринова

Емилия Русинова и Галя Маринова встъпиха в длъжност като заместници на административния ръководител на Софийска апелативна прокуратура, съобщи пресслужбата на Апелативон прокуратура София.

    В  изпълнение на Решение на Висшия съдебен съвет от 22.01.2020 г., прокурорите Емилия Русинова и Галя Маринова са подписали  актове за встъпване в длъжност като заместници на административния ръководител на Апелативна прокуратура – София.

Предложение за тяхното назначаване е било направено от Радослав Димов, административен ръководител на САП, до Прокурорската колегия на ВСС и впоследствие одобрено.

До настоящия момент прокурор Емилия Русинова е била административен ръководител на Софийска градска прокуратура, Галя Маринова – прокурор в Окръжна прокуратура – Бургас.

About De Fakto

Проверете също

Адв. Ивайло Дерменджиев за гласуваното недоверие от Общото събрание на адвокатите, за медиацията, правната помощ и ЕПЕП

На 25 февруари, след продължителни дебати, недоволства  и още по-конкретни искания, Общото събрание на адвокатите …

Българин е сред задържаните в Белгия по разследавене за подготвян атентат

Българският гражданин Сергей Р., роден през 2003 г., е сред седемте задържани в понеделник за …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

16 + 2 =

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.