С едноминутно мълчание депутатите почетоха паметта на народния представител от НФСБ и съпредседател на парламентарната група „Обединени патриоти“ Валентин Касабов. Той е починал снощи след усложнение от Covid-19, съобщи в началото на заседанието председателят на парламента Цвета Караянчева.
След заразяването Касабов е получил прогресивно развиваща се бронхопневмония, наложила се е интубация. Не е имал придружаващи заболявания.
Той е боледувал повече от месец, съобщи бургаското издание „Флагман“. До 23 ноември се е лекувал у дома. В края на ноември е приет в болница в Бургас с прогресивно развиваща се бронхопневмония. Във вторник вечерта е докаран в УМБАЛ „Св. Екатерина“ в столицата. Въпреки опитите да бъде изведен от критичното състояние, Касабов умира в реанимацията на болницата в четвъртък вечерта.
Валентин Касабов е от Бургас, журналист от 1987 г. С политика се занимава от 1989 г. Бил е общински съветник в Бургас. Участва в основаване на партия НФСБ през 2011 г.
Беше депутат в 43-ото и 44-ото Народно събрание.
„Светла му памет!“, написа Борисов в профила си във Фейсбук.