Искът е на обща стойност 4 250 189 лв. Съдът уважи искове в размер на 2 474 582 лв.

Придобитото от тях имущество през проверявания период е на значителна стойност по смисъла на закона – над 60 000 лв., а разликата между приходи и разходи на проверяваните и семействата им е отрицателна и възлиза на 10 138,42 минимални работни заплати (МРЗ) за семейството на Пламен Галев и на 4 876, 67 МРЗ на семейството на Ангел Христов.

Или, с други думи,  разходите са превишавали приходите с тези суми, от което е обоснован извода, че ответниците не са притежавали достатъчно средства за придобиване на недвижимите вещи, МПС, дружествени дялове в търговски дружества и парични влогове, казва в решението си  съда.  Тези доходи са били прикривани с осъществяването на разпоредителни сделки на дружества, регистрирани в офшорни зони, пише още в мотивите си председателя на съдебния състав – съдия Татяна Костадинова.

Съдът отнема в полза на държавата имотите, заедно с посочените в тях сгради, собственост на братя Галеви и техните съпруги в село Ресилово, община Сапарева баня.

По отношение на исканията за отнемане в полза на държавата от Пламен Галев и от Ангел Христов на суми от банкови сметки, съдът е отхвърлил исканията в по-голямата им част, като е приел, че сумите не са били налични по тези банкови сметки, към момента на внасяне на мотивираното искане от Комисията.

Отхвърлено е и искането за отнемане на оръжията, собственост на двамата, защото те са били отчуждени към момента на внасяне на мотивираното искане от Комисията.

Съдът обаче е уважил исканията за отнемане в полза на държавата на тяхната левова равностойност. По отношение на исканията за отнемане в полза на държавата от Пламен Галев и съпругата му и от Ангел Христов и съпругата му на суми от продажба на леки автомобили, искането ще бъде уважено за сумите, които са посочени в мотивираното искане.

Решението подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд.