Последни новини
Home / Законът / Васил Михайлов, синът на пернишкия прокурор отново се връща в ареста, реши СГС

Васил Михайлов, синът на пернишкия прокурор отново се връща в ареста, реши СГС

Defakto.bg

Синът на пернишкия прокурор Бисер Михайлов – Васил, отново се озовава в ареста. Това стана възможно след като Софийският градски съд измени мярката за неотклонение на Васил Михайлов от „домашен арест“ в „задържане под стража“ .

Съдът постанови той незабавно да бъде отведен в следствения арест.

Съдът определи като неправилна преценката на СРС, че няма доказателства за нарушаване на досегашната му мярка. Такива се съдържат в показания на полицай, които са игнорирани от СРС, защото не са имали всички необходими подписи.

Междувременно този пропуск е отстранен. От показанията на полицая става ясно, че преглеждайки записи от камера е видял, че обвиняемият вместо да влезе веднага в жилището, е посетил близко заведение.  Съдът прие, че в случая Михайлов е можел е да се снабди с ключове и по друг начин, без да се налага да се появява на публично място.

Според обвинението нарушаването на мярката за неотклонение е станало поне пет пъти за период между 7 и 40 минути.

Според адвоката на Михайлов – Велин Велинов, това се е случило преди на клиента му да бъде сложена електронна проследяваща гривна.

Определението е окончателно и не подлежи на жалба или протест.

Предстои  служителите от  Съдебна охрана  го отведат от дома му в Перник в ареста на Националната следствена служба.

Михайлов е пpивлeчeн ĸъм нaĸaзaтeлнa oтгoвopнocт зa нaнacянe нa тeлecни пoвpeди нa двe лицa и зaĸaнa c yбийcтвo cпpямo тpeтo лицe в  Πepниĸ.  Oбвиняeмият бeшe зaдъpжaн пoд  през юни,  a нa 27 oĸтoмвpи т.г. пуснат под   „дoмaшeн apecт“, а сега – обратно в ареста.

About De Fakto

Проверете също

СЕС осъди България за невъзстановена държавна помощ при евтини заменки на горски имоти в периода 2007 – 2009 г.

След осъждането от Съда на ЕС, държавата  предстои  да плаща  еднократни и периодични глоби, докато …

СГП внесе обвинителен акт в съда срещу варненския кмет Благомир Коцев, още четирима и без „неизвестния“ депутат

Обвинителният акт срещу кмета на Варна Благомир Коцев и още четирима е внесен съда, съобщи …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.