Последни новини
Home / Законът / Зам.министър Павлова дава старт за изграждане на нов арест и модернизация на затворническото общежитие в Самораново

Зам.министър Павлова дава старт за изграждане на нов арест и модернизация на затворническото общежитие в Самораново

Defakto.bg

 

 

Отец Георги Паликарски отслужи тържествена литургия за новия арест и модернизацията на затворническото общежитие. Снимка: Пресцентър на МП.

„Днешното събитие е показателно за последователната политика на Министерството на правосъдието за подобряване и обновяване на условията в местата за лишаване от свобода и привеждането им в съответствие с международните стандарти.“ Това заяви заместник-министърът на правосъдието Мария Павлова при откриване на строително-ремонтните работи за изграждането на нов арест и модернизиране на Затворническото общежитие (ЗО) в с. Самораново, съобщи Министерството на правосъдието.

„Ключов партньор на министерството за постигането на тази цел е Норвежката страна, която чрез Норвежкия финансов механизъм финансира едни от най-важните проекти, като този“, допълни Павлова.

Проектът предвижда цялостно изграждане на модерен арест в една от съществуващите стари сгради на територията на ЗО с капацитет до 40 души с постановена мярка „задържане под стража“. До края на април 2024 г. трябва да е приключило и  реновирането на затворническото общежитие от открит тип „Самораново” към затвора Бобов дол, където ще бъде обособено и преходно отделение (half way house ) за лицата, на които им предстои освобождаване, с оглед адаптацията им в обществото.

„Целта е да се създадат съвременни условия за настаняване на осъдените в унисон с изискванията на европейските норми и стандарти“, обясни Павлова.

По думите на главния директор на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ главен комисар Ивайло Йорданов в общежитието, което е с капацитет до 140 ще бъдат обновени санитарни възли в обособените спални помещения, общи етажни бани, кухненски и спомагателни помещения, перално отделение, котелно помещение и административни помещения за надзорния и административния състав. На събитието присъства и началникът на затвора Бобов дол Крум Петров.

 

About De Fakto

Проверете също

УС на ССБ подкрепя съдия Владислава Цариградска срещу съдия Георги Ушев, поискал да бъде наказана за изказана истина

През миналата седмица стана ясно, че съдията от Апелативен съд София Георги Ушев е подал …

Атанас Чобанов: Ако не се стигне до онези, които „опъват чадър“, бандите ще разцъфтяват

  „Вместо от 3 до 10 години затвор за сводничество, обвиняемият Петър Александров, (смятан за …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.