Последни новини
Home / Законът / Прокуратурата в Перник започна наказателно разследване за откраднати 350 000 лв. от кантора на нотариус

Прокуратурата в Перник започна наказателно разследване за откраднати 350 000 лв. от кантора на нотариус

Defakto.bg

Сума в размер на около около 350 000 лева  е била открадната от  кантора на нотариус в Перник, съобщи  Апелативна прокуратура – София.  Окръжната  прокуратура в града ръководи разследване по образувано досъдебно производство за кражба в особено големи размери и представляваща особено тежък случай – престъпление по чл. 196а от НК, се казва в съобщението.

Около 08,30 ч. на 10.02.2023 г. на телефон 112 е подаден сигнал от служител в нотариална кантора на ул. Търговска в центъра на гр. Перник за проникване в помещението и кражба.

Установено е, че деянието е извършено чрез счупване на прозорец. От метална каса е отнета парична сума. Сигнално-охранителната система на кантората не се е задействала.

Според данни на пострадалия, общият размер на отнетите пари е около 350 000 лева.

Понастоящем се извършват оглед на местопроизшествие, изземване на следи и разпити на свидетели.

 

 

About De Fakto

Проверете също

Делото срещу Еврото за 3-ти път не тръгна, съдът отхвърли жалби за липсата в обвинителния акт на прокурори и Любена

За трети път делото срещу Петър Петров – Петьо Еврото,  единственият  обвиняем за грабежа на …

Пловдивските апелативни съдии, едни от най-натоварените, са свършили близо 2000 дела за 2024 г.

През 2024 година съдиите от Апелативен съд – Пловдив са свършили общо 1881 дела. Общият …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.