Последни новини
Home / Законът / Българската прокуратура е домакин на 33-ата годишна среща на Консултативната група на прокурорите от Югоизточна Европа 

Българската прокуратура е домакин на 33-ата годишна среща на Консултативната група на прокурорите от Югоизточна Европа 

Defakto.bg

Българската прокуратура е домакин на 33-ата годишна среща на Консултативната група на прокурорите от Югоизточна Европа (SEEPAC), която се открива на 27 април 2023 г. от 09,00 ч в „Астория Гранд Хотел“ (бившия хотел „Родина“), конферентна зала „Опера“,  София.

Темата на тазгодишната конференция е „Престъпления, свързани с трафик на мигранти. Нови предизвикателства в разследването и международното сътрудничество”, съобщи държавното обвинение.

Събитието ще бъде открито от председателя на ротационното председателство на  SEEPAC– Цветомир Йосифов, завеждащ отдел „Международен“ във ВКП, заместник главния прокурор Даниела Машева и генералния директор на SELEC (Оперативен център за взаимодействие в Югоизточна Европа на ниво правоприлагащи органи) Огуз Серкант Акън.

По темата презентации ще направят гости от   Албания,  Босна и Херцеговина,  Гърция, Сърбия, Унгария,  Молдова, Австрия,  Турция, Украйна, Словашка република, Швейцария, Белгия , Япония и др.  Участниците  ще си направят  традиционната обща снимка за спомен от събититето, се разбира от съобщението.

About De Fakto

Проверете също

Калин Калпакчиев: Приетият механизъм за контрол върху дейността на главния прокурор е сериозен позитив

Партиите започват да осъзнават, че политически манипулируемата прокуратура се обръща срещу тях Трябва да гледаме …

Андрей Янкулов: Срещу европейското правосъдие стои консерватизмът на българската наказателнопроцесуална мисъл

Вероятно ще коментирам по-подробно приетите вчера (петък, 26  май) от парламента промени в НПК и …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

nineteen − 6 =

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.