Мнозинството в Народното събрание реши за времето от откриване на предизборна кампания за парламентарин избори до свикване на новоизбраното НС да не се провеждат редовни пленарни заседания и заседания на комисиите.
Така депутатите се отказват да работят едновременно със служебното правителство, въпреки нововъдението за постоянно действащ парламент, въведено с поправките в Конституцията. Сроковете на действащия правилник ще спират да текат с изключение на писмените отговори от членовете на правителството.
Основната промяна е внесена от ГЕРБ-СДС и ДПС, която получи подкрепа на 140 гласа от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. Опозицията гласува „против“.
От „Възраждане“, БСП и „Има такъв народ“ обявиха, че така мнознството спасява кабинета „Главчев“ от парламентарен контрол, а решението показва, че промените в конституцията са необмислени. Според тях Народното събрание не може да спира основната си работи заради избора на нов парламент.
Беше отхвърлено предложението на БСП да няма заседания, но да се провежда редовен парламентарен контрол.
С друга промяна беше записано, че заплатите на депутатите ще се плащат до деня, предхождащ деня, в който избраниците ще положат избраните в следващия парламент. Целта е да се избегне спекулацията, че се дължат двойни заплати при смяна на вахтата в НС. Текстовете предвиждат възнагражденията да се начисляват от датата на избирането на народните представители на съответните длъжности и за членове на комисии.
Предвидено е още министри, избрани за народни представители в следващо Народно събрание, да декларират от кой държавен орган желаят да получават полагащото им се възнаграждение за периода до избор на нов Министерски съвет.
С други поправки в правилника депутатите решиха на всяко шестмесечие ще се изисква доклад от Комисията за противодействие на корупцията и от Комисията за отнемане на незаконно придобитото имущество и ще се провеждат изслушвания на председателите и членовете им.