Последни новини
Home / Законът / Подсъдимият Георги Георгиев за насилието над Дебора отново е под домашен арест

Подсъдимият Георги Георгиев за насилието над Дебора отново е под домашен арест

Defakto.bg

На вчерашното  заседание по делото пловдивският Районен съд определи по-лека мярка за неотклонение „домашен арест“ на Георги Георгиев, обвинен по случая „Дебора“, съобщи БНР.  Предишното определение беше протестирано от прокуратурата на горна инстанция и мъжът бе върнат в ареста.  Мотивът сега е, че ключовият свидетел, на когото е можело евентуално да се повлияе, днес вече е дал показания.

Основният свидетел на прокуратурата по делото „Дебора“ е таксиметров шофьор. Според обвинението той е откарал обвиняемия Георги Георгиев на адреса, където е срещнал Дебора.

Свидетелят обаче твърди, че не помни на кой точно адрес е отвел Георгиев и е научил адреса от полицията по-късно. Това каза адвокатът на Георгиев в почивката на днешното дело в Районния съд.
Според Петко Кънев това сериозно подкопава тезата на обвинението.

Няколко часа по – късно съдът отново постанови домашен арест за обвинянемия Георги Георгиев. Решението може да  бъде обжалвано.

About De Fakto

Проверете също

Явор Златанов, ограбен и съсипан, останал с един бъбрек, който работи на 9%”, вече 5 г. не може да си върне парите

„Това не е правова държава, това е схема на глутница хиени“, заяви адв. Михаил Екимджиев …

374 кандидати се явиха на изпит за заемане на 17 длъжности „младши следовател“ в окръжните прокуратури

В Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се провежда писменият изпит по обявения с решение на …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.