Последни новини
Home / Без категория / 31-годишен  учител е обвинен за сексуално посегателство на негова малолетна ученичка

31-годишен  учител е обвинен за сексуално посегателство на негова малолетна ученичка

Defakto.bg

31-годишен  учител от столично училище, който беше задържан вчера за сексуални контакти с 13-годишна негова ученичка, вече е с повдигнато обвинение, съобщи Софийската районна прокуратура.

В съобщението се казва, че учителят е извършил сексуално престъпление спрямо ученичката в хостел в столицата. Срещите са се осъществявали в периода юни – юли тази година.

От прокуратурата уточниха, че за такова престъпление обвиняемият може да получи наказание затвор от две до осем години.

С оглед тежестта на престъплението и високата степен на обществена опасност на деянието Софийска районна прокуратура е постановила задържането на обвиняемия за срок до 72 часа.

Прокуратурата иска  от Софийския районен съд да постанови постоянно  „задържане под стража“ на преподавателя.

Утре, 27.08.2025 г., в 08,30 ч. пред сградата на Софийска районна прокуратура на бул.Ген. М. Скобелев, № 23, изявление по случая ще направи говорителят на Софийска районна прокуратура Николай Николаев.

About De Fakto

Проверете също

Съдът в Монтана прекрати съдебното производство срещу кмета на Бойчиновци

Окръжен съд Монтана прекрати съдебното производство по наказателно дело срещу кмета на Бойчиновци и го …

И.ф. гл. прокурор Ваня Стефанова поиска дисциплинарно отстраняване на Тихомир Стоев, шеф на АП-Пловдив

  Временно изпълняващият функциите главен прокурор Ваня Стефанова внесе предложение в Прокурорската колегия на ВСС …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.